Eye area massager MATRIX EYE MASSAGER MT6535.
Eye area massager MATRIX EYE MASSAGER MT6535.














Eye area massager MATRIX EYE MASSAGER MT6535.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Massage types | Vibrating, Acupuncture, Eye massage/relaxation |
| Material | Polyurethane (PU), ABS |
| Ready indicator | Yes |
| Easy to use | Yes |
| Adjustable strap | Yes |
| Product type | Eye massager |
| Hangable | Yes |
| Temperature range (T-T) | 38 - 42 °C |
| USB charging | Yes |
| Power source type | Battery |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Input voltage | 5 V |
| USB connector type | USB Type-C |
| Width | 85 mm |
| Depth | 40 mm |
| Height | 622 mm |
| Weight | 130 g |
| Massager | Yes |
| USB cable included | Yes |
| DFU / User manual | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Safe to use | Y |
| Ergonomic design | Yes |
| Product colour | Garnet |
| Warnings | Do not use on damaged skin or wounds., Keep out of the reach of children., Use in accordance with the instructions in the user manual. |