-
−1%
Esperanza ECN005 Inhalator / Nebulizer
Esperanza ECN005 Inhalator / Nebulizer
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Maximum pressure | 3.8 bar |
| Noise level | 21 dB |
| Product colour | Blue, White |
| Easy to use | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| Nebulisation capacity | 0.2 ml/min |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Particle size | 5.5 µm |
| Operating pressure | 1.3 bar |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Product design | Handheld |
| Power consumption (typical) | 1.5 W |
| Adult mask | Yes |
| Pouch | Yes |
| Children's mask | Yes |
| Batteries included | No |
| Air tube included | Yes |
| USB cable | 1 |
| Mouthpiece | Yes |
| Warnings | Use according to the user manual., Clean the appliance regularly in accordance with the manufacturer's recommendations to ensure proper operation., Keep out of the reach of children. |