Esperanza ECN002 nebulizer Mesh nebuliser
Esperanza ECN002 nebulizer Mesh nebuliser
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Built-in display | No |
| Built-in handle | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 40 °C |
| Operating pressure | 1.3 bar |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Airflow | 8 l/min |
| Product colour | White |
| Maximum pressure | 3.8 bar |
| Nebulisation capacity | 0.4 ml/min |
| Product design | Tabletop |
| Noise level | 55 dB |
| Indication light | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Maximum fill volume | 10 ml |
| Particle size | 10 µm |
| Easy to use | Yes |
| Nebulizer technology | Mesh nebuliser |
| Power source type | AC |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Input current | 0.8 A |
| AC input voltage | 220 V |
| Children's mask | Yes |
| Air tube included | Yes |
| Batteries included | No |
| Mouthpiece | Yes |
| Adult mask | Yes |