-
−1%
Esperanza ECN001 nebulizer Mesh nebuliser
Esperanza ECN001 nebulizer Mesh nebuliser
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Maximum pressure | 3.8 bar |
| Operating pressure | 1.3 bar |
| Maximum fill volume | 10 ml |
| Airflow | 8 l/min |
| Product colour | Multicolour |
| Product design | Tabletop |
| Nebulizer technology | Mesh nebuliser |
| Noise level | 65 dB |
| Built-in handle | No |
| Nebulisation capacity | 0.4 ml/min |
| Built-in display | No |
| Designed for children | Yes |
| Easy to use | Yes |
| Power source type | AC |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 V |
| Children's mask | Yes |
| Mouthpiece | Yes |
| Adult mask | Yes |