- In stock
Ecomed BU-95E Upper arm Automatic 1 user(s)
Ecomed BU-95E Upper arm Automatic 1 user(s)





Ecomed BU-95E Upper arm Automatic 1 user(s)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Systolic blood pressure | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Mean arterial pressure | Yes |
| Type | Automatic |
| Product colour | Multicolour |
| Cuff size | 22 - 42 cm |
| Pulse rate measuring | Yes |
| Control type | Buttons |
| Diastolic blood pressure | Yes |
| Placement supported | Upper arm |
| Number of users | 1 user(s) |
| Display type | LCD |
| Battery type | Built-in battery |
| Height | 118 mm |
| Width | 98 mm |