- In stock
Refresh your clothes with the Esperanza ECS011 cordless shaver, which uses stainless steel blades to effectively remove lint and hair, ensuring a fresh and new look without the hassle of wires.
Refresh your clothes with the Esperanza ECS011 cordless shaver, which uses stainless steel blades to effectively remove lint and hair, ensuring a fresh and new look without the hassle of wires.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Update your wardrobe with the Esperanza ECS011 Cordless Clothes Shaver! Stainless steel blades effectively remove lint and hair, ensuring your clothes look fresh and new.
Features | |
|---|---|
| Knife material | Stainless steel |
| On/off switch | Yes |
| Product color | Cream |
Power | |
| Supply voltage | 5V |
| Battery capacity | 485mAh |
Weight and dimensions | |
| Height | 195 mm |
| Width | 78 mm |
| Head diameter | 5.3 cm |
| Length | 72.5 cm |
| Cable length | 0.8 m |
Package contents | |
| Head cover included | Yes |
| Cleaning brush | No |
Power source | |
| Power source | Built-in battery |