-
−2%
Pioneer HDJ-CUE1 - DJ headphones, black
Pioneer HDJ-CUE1 - DJ headphones, black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 215 g |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Music |
| Product type | Headphones |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.2 m |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Microphone type | Not available |
| Warnings | Read the user manual before use., Do not disassemble or modify the product yourself. |
| Maximum input power | 2000 mW |
| Driver type | Dynamic |
| Headphone frequency | 5 - 30000 Hz |
| Ear coupling | Supraaural |
| Impedance | 32 Ω |
| Acoustic system | Closed |
| Headphone sensitivity | 104 dB |