LIGHTSPEED wireless technology provides a range of up to 12 meters. The headset has a boom microphone for clear audio and is compatible with Mac, Windows and game consoles.
LIGHTSPEED wireless technology provides a range of up to 12 meters. The headset has a boom microphone for clear audio and is compatible with Mac, Windows and game consoles.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 5
business days
LIGHTSPEED wireless technology allows for a range of up to 12 meters. The headset has a boom microphone for clear audio, and is compatible with Mac, Windows, and game consoles.
Features | |
|---|---|
| Product type | Headphones |
| Brand | Logitech |
| Model | G G535 (939-002219) |
| Color | Black |
Specifications | |
| Dimensions | 225 x 205 x 90 mm |
| Weight | Not specified |
| Wireless range | Up to 12 meters |
| Microphone type | Unidirectional boom microphone |
| Microphone frequency response | 100 - 10,000 Hz |
| Speaker size | 40mm |
| Speaker frequency response | 20 - 20,000 Hz |
Additional information | |
| Compatibility | Mac, Windows, game consoles |
| Control functions | Flip-to-Mute microphone |