Headphones with a 10 mm speaker diameter and a frequency range of 20 to 40,000 Hz. They have a detachable cable, a 3.5 mm connector and come with silicone ear tips in three sizes.
Headphones with a 10 mm speaker diameter and a frequency range of 20 to 40,000 Hz. They have a detachable cable, a 3.5 mm connector and come with silicone ear tips in three sizes.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
In-ear headphones with a 10 mm speaker diameter and a frequency range of 20 to 40,000 Hz. They have a detachable cable, a 3.5 mm connector and come with silicone ear tips in three sizes.
Features | |
|---|---|
| Product Type | In-ear Headphones |
| Product Brand | KZ |
| Model | ZS10 PRO 2 NO MIC |
Specifications | |
| Speaker Diameter | 10 mm |
| Frequency Range | 20 - 40000 Hz |
| Impedance | 28 Ω |
| Sensitivity | 108dB +/- 3dB |
| Wearing Style | In-ear |
| Connectivity Technology | Wired |
| Connector Type | 3.5mm |
| Color Options | Transparent, Black |
Package Contents | |
| Included Accessories | Silicone Ear Tips (S, M, L), Headphone Cable x 1, User Manual |
Safety Warning | |
| Keep out of reach of children. Check the condition of the batteries regularly to prevent leakage. Do not use near heat or fire sources. | |