Headphones with a detachable cable and a 3.5 mm connector. They have a 10 mm speaker diameter, a frequency range of 20 to 40,000 Hz and come with silicone ear tips in three sizes.
Headphones with a detachable cable and a 3.5 mm connector. They have a 10 mm speaker diameter, a frequency range of 20 to 40,000 Hz and come with silicone ear tips in three sizes.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
In-ear headphones with a detachable cable and a 3.5 mm connector. They have a 10 mm speaker diameter, a frequency range of 20 to 40,000 Hz and come with three sizes of silicone ear tips.
Features | |
|---|---|
| Product Type | In-ear Headphones |
| Product Brand | KZ |
| Model | ZAX BLACK NO MIC |
Specifications | |
| Speaker Diameter | 10 mm |
| Frequency Range | 20 - 40,000 Hz |
| Impedance | 28 Ω |
| Headphone Sensitivity | 108dB +/- 3dB |
| Ear Attachment | Intraaural |
| Wearing Style | In-ear |
| Connector Technology | Wired |
| Connector Type | 3.5mm |
| Detachable Cable | Yes |
Package Contents | |
| Included Accessories | Silicone Ear Tips (S, M, L), User Manual, Headphone Cable x 1 |
Safety Warning | |
| Do not use near heat or fire sources. Check the condition of the batteries regularly to prevent leakage. Keep out of the reach of children. | |