- In stock
Wired and wireless headset with USB Type-C and Bluetooth 5.3 connectivity. It features noise-canceling microphones, 41 hours of audio playback, and a detachable cable.
Wired and wireless headset with USB Type-C and Bluetooth 5.3 connectivity. It features noise-canceling microphones, 41 hours of audio playback, and a detachable cable.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
Wireless headphones with USB Type-C and Bluetooth 5.3 connectivity. Features: noise-canceling microphones, 41 hours of audio playback, and a detachable cable.
Power | |
|---|---|
| Required charging power (min) | 2.5W |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Required charging power (max) | 2.5W |
Operating conditions | |
| Operating temperature (OT) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (TT) | -5 - 45 °C |
Weight and dimensions | |
| Weight | 182 g |
| Depth | 190.5 mm |
| Height | 181.7 mm |
| Width | 67.5 mm |
System requirements | |
| Supported Mac operating systems | Yes |
| Supported Windows operating systems | Windows 11 x64, Windows 10 x64 |
| Supported mobile operating systems | iOS, Android |
Operation | |
| Recommended use | Chat/Music |
| BeamForming | Yes |
| Detachable cable | Yes |
| Cable length | 1.5 m |
| Product color | Black |
| Product type | Headphones |
| LED indicators | Yes |
| Works with Apple Siri | Yes |
| Control buttons | Volume -, Volume + |
| Wearing style | On the head |
| Control type | Buttons |
| Volume control | Button |
| Headphone type | Binaural |
| Works with Google Assistant | Yes |
Package contents | |
| AC adapter included | No |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
| Bag | Yes |
| Audio adapters included | USB |
Connectors and interfaces | |
| Communication technology | Wired and wireless |
| Wireless range | 30 years |
| Bluetooth | Yes |
| USB connection | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| USB connection | USB Type-C |
Battery | |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery capacity | 500mAh |
| Battery charging time | 2 hours |
| Continuous audio playback time | 41 hours |
| Chat time | 26 hours |
| Charging source | USB |
| Fast charging | Yes |
| Battery is working | Yes |
Microphone | |
| Microphone noise cancellation | Yes |
| Microphone sensitivity | -45 dB |
| Microphone frequency | 100 - 14000 Hz |
| Microphone direction | Unidirectional |
| Number of microphones | 2 |
| Microphone type | Boom |
Headphones | |
| Noise reduction | Yes |
| Speaker unit | 2.8 cm |
| Maximum input power | 30mW |
| Headphone sensitivity | 119 dB |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Noise reduction type | Hidden |
Manufacturer's features | |
| Material | Plastic, faux leather, memory foam |