AULA S6 Black Gaming Headset features a closed-back acoustic system and headband style. It features a noise-canceling microphone, Bluetooth connectivity, and up to 22 hours of battery life.
AULA S6 Black Gaming Headset features a closed-back acoustic system and headband style. It features a noise-canceling microphone, Bluetooth connectivity, and up to 22 hours of battery life.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
AULA S6 Black Gaming Headset features a closed-back acoustic system and headband style. It features a noise-canceling microphone, Bluetooth connectivity, and up to 22 hours of battery life.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Gaming Headphones |
| Product Brand | HALL |
| Model | S6 |
Specifications | |
| Weight | 170 g |
| Wearing Style | Headband |
| Color | Black |
Technical Data | |
| Battery Life (max) | 22 hours |
| Communication Technology | Wired (USB-C to 3.5 mm) Wireless |
| USB Connector | USB Type-C |
Microphone | |
| Noise Cancelling Microphone | Yes |
Additional Information | |
| Volume Control | Yes |
| Package Contents | User manual, Headphones, USB-C to 3.5 mm jack cable x 1 |
| Safety Warning | Do not demo or modify the product yourself. Read the user manual before use. |