CANYON headphones SEP-6 TYPE-C HiRes sound White
CANYON headphones SEP-6 TYPE-C HiRes sound White
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Marketing Model Name | SEP-6 |
| Commercial Name | CANYON headphones SEP-6 TYPE-C HiRes sound White |
| Audio System Type | Earphones |
| Destination | Cellular Phone PC Tablet |
| Connectivity Technology | Wired |
| Form Factor | Ear-bud |
| Driver Diameter | 14.2 mm |
| Mount Type | In-Ear |
| Audio Output Mode | Stereo |
| Sensitivity | 100 dB |
| Impedance | 21 Ω |
| Headphones Technology | Dynamic |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| System Components | 2 Speakers |
| Microphone Form Factor | Built-in |
| Microphone Sensitivity | -42 dB |
| Microphone Frequency Response | 100Hz - 10kHz |
| USB | 1 (USB Type C) |
| Remote Control Technology | Wired |
| Audio Controls | Volume Mute Calls |
| Features | Hi-Res Audio PET Membrane Lightweight |
| Active Noise Cancellation | No |
| External Color | White |
| Included Documentation | Quick Start Guide Warranty Card |
| Depth | 16 mm |
| Height | 1272 mm |
| Width | 19 mm |
| Nominal Weight | 11.5 g |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 75 mm |
| Pack Width (mm) | 24 mm |
| Pack Height (mm) | 100 mm |
| Weight | 0.038 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.021 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 5291485016111 |
| Quantity of the packs per pallet (by air)(pcs) | 4800 |
| Quantity of the packs per pallet (by sea)(pcs) | 7680 |