The HP Poly Headset Voyager 4310-M is a wireless Bluetooth headset designed for professional use that provides up to 24 hours of talk time and a wireless range of 40 to 70 meters. It features Acoustic Fence technology to block background noise and allows you to connect to multiple devices for seamless communication.
The HP Poly Headset Voyager 4310-M is a wireless Bluetooth headset designed for professional use that provides up to 24 hours of talk time and a wireless range of 40 to 70 meters. It features Acoustic Fence technology to block background noise and allows you to connect to multiple devices for seamless communication.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The HP Poly Headset Voyager 4310-M is a wireless Bluetooth headset designed for professional use, offering up to 24 hours of talk time and a wireless range of 40 to 70 meters. It features Acoustic-Fence technology that blocks out ambient noise and allows you to connect to multiple devices for seamless communication.
Features | |
|---|---|
| Product type | Wireless Bluetooth headphones |
| Brand | HP |
| Model | Voyager 4310-M (7Y210AA) |
Specifications | |
| Dimensions | 215 x 190 x 60 mm |
| Weight | 715 grams |
| Color | Black |
| Wireless range | 40 m - 70 m |
| Chat time | Up to 24 hours |
| Connection | Multiple devices |
Technical data | |
| Connection type | Bluetooth |
| Cable length | 1.5 m |
Additional information | |
| Features |
|
| Safety warning | Use the product for its intended purpose to ensure safety and performance. |