- In stock.
Wireless gaming headset HyperX Cloud Stinger Core, white
Wireless gaming headset HyperX Cloud Stinger Core, white
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HYPERX, HyperX |
| Color | White color |
| Frequency range | 10 - 21000Hz |
| Sensitivity | 95.5 dB |
| Sound system | 2.0 (Stereo) |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone frequency range | 44.1 - 48Hz |
| Microphone type | Non-removable |
| Connection | USB |
| Wireless | Yes |
| Volume control | Yes |
| Lighting | Yes |
| Charging time | 3 hours |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Modern and ergonomic design |
| Noise reduction system | None |
| Weight | 0.58 kg. |
| Length | 117 mm. |
| Width | 203 mm. |
| Height | 231 mm. |
| Country of manufacture | CN |