- In stock.
Wireless gaming headset Corsair Void Wireless V2, black
Wireless gaming headset Corsair Void Wireless V2, black
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | CORSAIR, Corsair |
| Model | Void Wireless V2 |
| Weight | 303 grams, 0.535 kg. |
| Color | Black color |
| Speaker diameter | 50mm |
| Frequency range | 20 - 20000Hz |
| Resistance | 32 Ω |
| Sensitivity | 116 dB |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone frequency range | 100 - 8000Hz |
| Microphone type | Non-removable |
| Connection | Bluetooth |
| Wireless | Yes |
| Volume control | Yes |
| Operating time | 70 hours |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Noise reduction system | Passive |
| Length | 107 mm. |
| Width | 205 mm. |
| Height | 183 mm. |
| Country of manufacture | CN |