- In stock.
Wired gaming headset Trust GXT 489 Fayzo, black
Wired gaming headset Trust GXT 489 Fayzo, black



Wired gaming headset Trust GXT 489 Fayzo, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TRUST, Trust |
| Weight | 290 g, 0.447 kg. |
| Color | Black color |
| Speaker diameter | 50mm |
| Frequency range | 20 - 20000Hz |
| Sensitivity | 100dB |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone type | Removable |
| Connection | USB |
| Cable length | 2 years |
| Volume control | Yes |
| Lighting | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 179 mm. |
| Width | 232 mm. |
| Height | 93 mm. |
| Country of manufacture | CN |