- In stock.
Wired gaming headset HyperX HyperX CloudX, blue/black
Wired gaming headset HyperX HyperX CloudX, blue/black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HYPERX, HyperX |
| Model | Stinger 2 Core |
| Weight | 215 g, 0.578 kg. |
| Color | Blue, Black |
| Speaker diameter | 40mm |
| Frequency range | 20 - 20000Hz |
| Resistance | 16 Ω |
| Sensitivity | 99 dB |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone frequency range | 50 - 18000Hz |
| Microphone type | Retractable |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Volume control | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Noise reduction system | None |
| Length | 115 mm. |
| Width | 217 mm. |
| Height | 232 mm. |
| Country of manufacture | CN |