- In stock
Wired gaming headset HyperX CloudX Stinger II, black
Wired gaming headset HyperX CloudX Stinger II, black



Wired gaming headset HyperX CloudX Stinger II, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HYPERX, HyperX |
| Model | Cloud Stinger 2 Core |
| Weight | 272 g, 0.51 kg. |
| Color | Black color |
| Speaker diameter | 40mm |
| Frequency range | 10 - 25000Hz |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone type | Retractable |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Volume control | Yes |
| Lighting | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 100 mm. |
| Width | 210 mm. |
| Height | 198 mm. |
| Country of manufacture | CN |