- In stock.
Wired gaming headset HyperX Cloud Earbuds II, black/red
Wired gaming headset HyperX Cloud Earbuds II, black/red



Wired gaming headset HyperX Cloud Earbuds II, black/red
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HYPERX, HyperX |
| Model | CLOUD EARBUDS II |
| Weight | 20 grams, 0.074 kg. |
| Color | Black, Red |
| Speaker diameter | 14 mm |
| Frequency range | 20 - 20000Hz |
| Sensitivity | 105 dB |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone type | Built-in |
| Connection | 3.5mm |
| Cable length | 1.2 m |
| Volume control | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Noise reduction system | None |
| Length | 99 mm. |
| Width | 62 mm. |
| Height | 41 mm. |
| Country of manufacture | CN |