- In stock
Wired gaming headset Corsair HS35 v2, black
Wired gaming headset Corsair HS35 v2, black



Wired gaming headset Corsair HS35 v2, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | CORSAIR, Corsair |
| Model | v2 |
| Weight | 213 g, 0.47 kg. |
| Color | Black color |
| Speaker diameter | 50mm |
| Frequency range | 20 - 20000Hz |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone type | Non-removable |
| Connection | 3.5mm |
| Cable length | 1.8 m |
| Volume control | Yes |
| Included | Includes 3.5mm - USB adapter |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Noise reduction system | None |
| Length | 90 mm. |
| Width | 235 mm. |
| Height | 197 mm. |
| Country of manufacture | CN |