-
−3%
SKULLCANDY Gaming Headset Crusher PLYR 720 Wireless XBOX
SKULLCANDY Gaming Headset Crusher PLYR 720 Wireless XBOX
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 354,2 g |
| Wearing style | Head-band |
| Clear Voice technology | Yes |
| Product type | Headset |
| Product colour | Black |
| Music playback | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Quantity | 1 |
| Cables included | USB Type-A to USB Type-C, Audio (3.5mm) |
| USB connectivity | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Charging source | USB |
| Operating time (max) | 48 h |
| Microphone mute | Yes |
| Driver unit | 4 cm |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 36 Ω |