Shure SRH440A-EFS Headphones Wired Black
Shure SRH440A-EFS Headphones Wired Black





Shure SRH440A-EFS Headphones Wired Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Studio headphones, Headphones |
| Weight | 268 g |
| Product colour | Black |
| Cable length | 3 m |
| Connectivity technology | Wired |
| Headphone frequency | 10 - 22000 Hz |
| Impedance | 44 Ω |
| Maximum input power | 500 mW |
| Magnet type | Neodymium |
| Driver unit | 4 cm |