- In stock
-
−12%
Shure SRH240A-EFS Headphones Wired Black
Shure SRH240A-EFS Headphones Wired Black






Shure SRH240A-EFS Headphones Wired Black
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Product type | Studio headphones, Headphones |
| Weight | 238 g |
| Product colour | Black |
| Cable length | 2 m |
| Connectivity technology | Wired |
| Driver unit | 4 cm |
| Impedance | 38 Ω |
| Magnet type | Neodymium |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Maximum input power | 500 mW |