Shure SE112-GR Headphones Wired In-ear Calls/Music Black, Grey
Shure SE112-GR Headphones Wired In-ear Calls/Music Black, Grey



Shure SE112-GR Headphones Wired In-ear Calls/Music Black, Grey
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | In-ear headphones, Headphones |
| Additional information | For professional use only |
| Weight | 30 g |
| Operating keys | Volume -, Volume +, Track > , Play/Pause, Track < |
| Product colour | Grey, Black |
| Cable length | 1.27 m |
| Wearing style | In-ear |
| Control type | Buttons |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Cable colour | Black |
| Pouch | Yes |
| Ear pads | Yes |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connectivity | No |
| Bluetooth | No |
| Headphone frequency | 25 - 17000 Hz |
| Noise reduction | Yes |
| Impedance | 16 Ω |
| Headphone sensitivity | 105 dB |