- In stock
-
−5%
Shure MV-R-Z6 wireless microphone receiver Camera mount
Shure MV-R-Z6 wireless microphone receiver Camera mount
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Built-in display | Yes |
| Mounting type | Camera mount |
| Product colour | Black |
| Operating radius | 30 m |
| Housing material | ABS |
| Dynamic range | 100 dB |
| Ethernet LAN | No |
| Microphone frequency response | 50 - 20000 Hz |
| Total Harmonic Distortion (THD) | 0.5% |
| High density mode | No |
| Current consumption | 235 mA |
| Power supply type | AC |
| Input voltage | 12 - 15 V |
| Height | 38 mm |
| Weight | 429 g |
| Depth | 101 mm |
| Width | 308 mm |
| XLR out | 2 |
| 6.35 mm (1 4-inch) output | 2 |