Sennheiser HD 25 - professional headphones, dynamic, closed
Sennheiser HD 25 - professional headphones, dynamic, closed





Sennheiser HD 25 - professional headphones, dynamic, closed
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 140 g |
| Cable length | 1.5 m |
| Product colour | Black |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Studio |
| Cable colour | Black |
| Product type | Headphones |
| Package contents | Adapter 6.35 mm x 1, Headphones |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm (1/8-inch) in | 1 |
| Warnings | Do not disassemble or modify the product yourself., Read the user manual before use. |
| max SPL | 120 dB |
| Harmonic distortion (THD) | > 0,3 % |
| Ear coupling | Circumaural |
| Acoustic system | Closed |
| Impedance | 70 Ω |
| Headphone frequency | 16 - 22000 Hz |
| Transducer type | Dynamic |