POLY Voyager 4320 Microsoft Teams Certified USB-A Headset +BT700 dongle
POLY Voyager 4320 Microsoft Teams Certified USB-A Headset +BT700 dongle
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Depth | 67 mm |
| Weight | 162 g |
| Height | 182 mm |
| Width | 155 mm |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| DECT connectable | Yes |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Headset type | Binaural |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Hearing protection technologies | SoundGuard DIGITAL |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.5 m |
| Product type | Headset |
| Wireless range | 91 m |
| Bluetooth | Yes |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-A |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Bluetooth profiles | HSF |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of microphones | 4 |
| Microphone type | Boom |
| Microphone frequency | 100 - 6800 Hz |
| Driver unit | 3.2 cm |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |