Philips SHP2500
Philips SHP2500





Philips SHP2500
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Philips |
| Weight | 0.43 kg. |
| Depth | 0.107 m. |
| Width | 0.195 m. |
| Height | 0.25 m. |
| NAU05 Guarantee for individuals | 2 years |
| NAU02 Headphone type | Standard |
| NAU01 Construction type | Fully covering ears |
| Fastener type | Around the head |
| Prefabricated structure | None |
| Frequency range | 9 - 23,000 Hz |
| Resistance | 32 |
| Sensitivity | up to 100 dB, 95 |
| Connection | 3.5mm |
| Cord length | From 3.1 |
| Cable length (m) | 6 |
| Color | Silver |
| Other features | None |
| NAU04 Built-in microphone | None |
| Volume control | There is |
| Connection type | Wired |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| Noise cancellation | None |