Maxell Home Studio in-ear headphones black
Maxell Home Studio in-ear headphones black



Maxell Home Studio in-ear headphones black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 600 g |
| Cable length | 5 m |
| Wearing style | Ear-hook |
| Earmuff material | Artificial leather |
| Product type | Headphones |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Control type | Knob |
| Product colour | Black |
| Plug adapter | Yes |
| DFU / User manual | Yes |
| Headphones | Y |
| Number of 3.5 mm jack connectors | 1 |
| Connectivity technology | Wired |
| Headphone sensitivity | 98 dB |
| Headphone frequency | 16 - 22000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |