- In stock
Maxell Bass 13 Sync Up Wireless Bluetooth In-Ear Headphones with Charging Case Black
Maxell Bass 13 Sync Up Wireless Bluetooth In-Ear Headphones with Charging Case Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Operating keys | Answer/end call, Mute, Play/Pause, Skip down, Skip up, Stop |
| Oven control type | Touch |
| Wearing style | In-ear |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| Control type | Wireless |
| Product colour | Black |
| Recommended usage | Calls & Music |
| LED indicators | Power |
| Product type | Headphones |
| Headphones | Y |
| USB cable | Yes |
| Charging case | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| USB Type-C connector | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Continuous audio playback time (with charging case) | 12 h |
| Charging time | 1.5 h |
| Battery capacity (charging case) | 300 mAh |
| Battery operated | Yes |
| Number of microphones | 1 |
| Microphone type | Built-in |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 16 Ω |