Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Wired/Wireless | Wired |
| Type | On the ears |
| Category | For computer games |
| Cord length | 2m |
| Microphone | Removable |
| Control panel | There is |
| Connection | 2 x 3.5mm |
| Resistance | 35 Ohms |
| Sensitivity | 91 dB |
| Frequency range | 20-20000Hz |
| Noise insulation | None |
| Warranty | 2 years |