KZ ZAR NO MIC - in-ear headphones, silver
KZ ZAR NO MIC - in-ear headphones, silver
KZ ZAR NO MIC - in-ear headphones, silver
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 31 g |
| Product colour | Silver |
| Cable length | 1.25 m |
| Recommended usage | Music |
| Wearing style | In-ear |
| Detachable cable | Yes |
| Package contents | Headphones |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Warnings | Keep away from children., Do not use near sources of heat or flame., Regularly check the condition of the batteries to prevent leaks. |
| Impedance | 24 Ω |
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone sensitivity | 111 dB |
| Headphone frequency | 7 - 40000 Hz |
| Transducer type | Dynamic |
| Driver diameter | 10 mm |