- New
- In stock 2 - 4
JABRA Speak2 40, MS Teams
JABRA Speak2 40, MS Teams
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| System Type | Portable Speaker |
| Frequency Response | 100Hz-20kHz |
| Audio Controls | Volume Mute Microphone Calls |
| Built-in Devices | LED Indicator 4 Microphones |
| Speaker Features | Acoustic echo cancellation (AEC) |
| USB | 1 (USB Type-A); 1 (USB Type C) |
| Diameter | 120 mm |
| Height | 33 mm |
| Nominal Weight | 0.245 kg |
| Cable Length | 0.8 m |
| External Color | Dark Gray |
| Device Location | External |
| Included Accessories | Warranty Card Safety Sheet Carrying Pouch |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Maximum Non-Operating Ambient Temperature | 45 °C |
| Minimum Non-Operating Ambient Temperature | -20 °C |
| Protection Standarts | IP64 |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 139 mm |
| Pack Width (mm) | 142 mm |
| Pack Height (mm) | 46 mm |
| Weight | 0.36 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.226 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 5706991027273 |