-
−5%
HyperX HyperX Cloud III S Wireles Black/Red
HyperX HyperX Cloud III S Wireles Black/Red
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 5
business days
| Brand | HyperX |
| Weight | 0.737 kg. |
| Depth | 0.226 m. |
| Width | 0.116 m. |
| Height | 0.214 m. |
| Guarantee for individuals | 2 years |
| NAU02 Headphone type | For computer |
| NAU01 Construction type | Fully covering ears |
| Fastener type | Around the head |
| Prefabricated structure | There is |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| Resistance | 64 |
| Sensitivity | from 101 dB, 111 |
| Connection | Bluetooth (wireless) + 2.4 GHz radio frequency |
| Color | Black / Red |
| Other features | Battery life: up to 120h |
| NAU04 Built-in microphone | There is |
| Volume control | There is |
| Connection type | Wireless |
| Series | HyperX Cloud |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| Noise cancellation | None |
| GeneralModel | HyperX Cloud III S Wireless |