- New
- In stock
HP Poly Voyager Legend 30 Headset
HP Poly Voyager Legend 30 Headset
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
11 - 16
business days
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |
| Height | 102.9 mm |
| Depth | 63.9 mm |
| Charging case dimensions (W x D x H) | 63.49 x 24 x 114.48 mm |
| Charging case weight | 100 g |
| Weight | 20.5 g |
| Width | 29.3 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Product type | Headset |
| Colour name | Black |
| Product colour | Black |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Wearing style | In-ear |
| Operating keys | Volume -, Volume +, Voice assistant, Mute |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless range | 30 m |
| Connectivity technology | Wireless |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Compatible operating systems | Windows 11; macOS; Android™; iOS |
| Bundled software | Poly Lens |
| Compatibility | Compatible with PCs and smartphones via Bluetooth |
| Other operating systems supported | iOS, Android |
| UNSPSC-code | 43191638 |
| Microphone sensitivity | -37 dB |
| Microphone type | Built-in |
| Impedance | 16 Ω |
| Headphone sensitivity | 95.5 dB |
| Driver unit | 1.36 cm |
| Sustainability certificates | TCO |
| Sustainability compliance | Yes |