-
−1%
HP Poly Voyager Focus 2-M USB-C-C Headset USB-C/A Adapter Charging Stand
HP Poly Voyager Focus 2-M USB-C-C Headset USB-C/A Adapter Charging Stand
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/gb-en/product/setup-user-guides/hp-deskjet-2700-all-in-one-printer-series/model/31598160?sku=5AR83B&serialnumber=5AR83B |
| Weight | 175 g |
| Height | 183 mm |
| Depth | 66 mm |
| Width | 155 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mobile operating systems supported | iOS, Android |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Recommended usage | Car/Home office |
| Operating keys | Volume -, Mute, Volume +, Bluetooth pairing |
| Headset type | Binaural |
| Product type | Headset |
| Colour name | Black |
| Control type | Buttons |
| Wearing style | Handheld |
| Product colour | Black |
| Box contents | USB Type-C charging cable; Quick start guide; Charging stand; Wireless headset; Carrying pouch; BT700 Bluetooth Type-C adapter; USB Type-C to USB Type-A adapter |
| Charging stand | Yes |
| Certified for Microsoft Teams | Yes |
| Wireless range | 50 m |
| Bluetooth | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Bluetooth version | 5.1 |
| USB connectivity | Yes |
| Bluetooth profiles | HFP, HSP, A2DP, AVRCP |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery recharge time | 2 h |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Compatibility | Compatible with PCs and smartphones via Bluetooth, USB Type-C BT700 adapter or USB Type-C/A adapter |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Bundled software | Poly Lens |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| UNSPSC-code | 43191638 |
| Microphone frequency | 100 - 6800 Hz |
| Microphone type | Boom |
| Number of microphones | 4 |
| Driver unit | 3.2 cm |
| Noise canceling type | Active |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Noise canceling | Yes |
| Sustainability certificates | TCO |
| Sustainability compliance | Yes |