- In stock
Headphones with microphone I-Box W1MV
Headphones with microphone I-Box W1MV
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Headset |
| Product colour | Black |
| Wearing style | Head-band |
| Backlight | No |
| Headset type | Binaural |
| Recommended usage | Gaming |
| Cable length | 2 m |
| Bluetooth | No |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connectivity | No |
| 2.5 mm connector | No |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Microphone sensitivity | -45 dB +/-3 dB |
| Microphone type | Boom |
| Headphone sensitivity | 106 dB +/-3 dB |
| Impedance | 32 Ω |
| Headphone frequency | 20 - 30000 Hz |