Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Wired/Wireless | Wired |
| Type | Full-size headphones |
| Category | For computer games |
| Cord length | 2m |
| Microphone | Non-removable |
| Management | There is |
| Connection | 3.5mm/USB |
| Resistance | 39 Ohms |
| Sensitivity | 107 dB |
| Frequency range | 100 - 20000 Hz |
| Noise cancellation | Passive |
| Warranty | 2 years |