HEADPHONES DEFENDER ECLIPSE RGB WHITE
HEADPHONES DEFENDER ECLIPSE RGB WHITE












HEADPHONES DEFENDER ECLIPSE RGB WHITE
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cable length | 2.4 m |
| Wearing style | Head-band |
| Product type | In-ear headphones |
| Headset type | Binaural |
| Recommended usage | Universal |
| Quantity | 1 |
| Connectivity technology | Wireless |
| AUX in | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Warnings | Do not disassemble or modify the product yourself., Read the user manual before use., The product contains batteries which must be disposed of correctly. |
| Acoustic system | Closed |
| Headphone sensitivity | 112 dB |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |