- In stock
Havit TW974 ModernBuds Bluetooth Headset Head-band Beige
Havit TW974 ModernBuds Bluetooth Headset Head-band Beige
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 3 g |
| Wearing style | In-ear |
| Product type | Headphones |
| Product colour | Beige |
| Headset type | Binaural |
| Bluetooth | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| USB port type | USB Type-C |
| Battery capacity (charging case) | 400 mAh |
| Battery capacity | 25 mAh |
| Continuous audio playback time | 4.5 h |
| Microphone type | Built-in |
| Warnings | The product contains batteries which must be disposed of correctly., Do not disassemble or modify the product yourself., Read the user manual before use. |
| Impedance | 32 Ω |
| Headphone sensitivity | 102 dB |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |