- In stock
Havit H2590BT Pro wireless headphones
Havit H2590BT Pro wireless headphones
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 150 g |
| Oven control type | Buttons |
| Product colour | Red |
| Product type | Wireless headphones |
| Microphone included | Yes |
| Wearing style | Head-band |
| Control unit type | On-ear control unit |
| microSD | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| AUX in | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Connectivity technology | Wireless |
| Battery capacity | 200 mAh |
| Standby time | 300 h |
| Charging source | USB Type-C |
| Talk time | 12 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Warnings | Do not disassemble or modify the product yourself. |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Shooting distance | 10 m |