- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Recommended usage | Gaming |
| Wearing style | Ear-hook |
| Product colour | Grey, White |
| Frequency | 20 - 20000 Hz |
| Product type | Headset |
| Sensitivity | 116 dB |
| Impedance | 32 Ω |
| Number of 3.5 mm jack connectors | 1 |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Hose length | 1.8 m |
| Microphone type | Boom/In-line |