- In stock
Havit H2043U - gaming headphones (black and white)
Havit H2043U - gaming headphones (black and white)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Height | 210 mm |
| Weight | 328.7 g |
| Width | 180 mm |
| Depth | 100 mm |
| Safety warning | Avoid contact with water., Keep away from sources of heat. |
| Product type | Headphones |
| Designed for children | No |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Gaming |
| Market segment | Consumer |
| Product colour | Black, White |
| Cable length | 2.1 m |
| Connectivity technology | Wired |
| Microphone type | Boom |
| Microphone sensitivity | 38 dB |
| Impedance | 16 Ω |
| Driver unit | 5 cm |
| Headphone sensitivity | 116 dB |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |