- In stock
Havit H2038U - gaming headphones, black and white
Havit H2038U - gaming headphones, black and white





Havit H2038U - gaming headphones, black and white
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White, Black |
| Recommended usage | Gaming |
| Frequency | 20 - 20000 Hz |
| Wearing style | Head-band |
| Headphone sensitivity | 114 dB |
| Product type | Headset |
| USB connector | USB 2.0 |
| Connectivity technology | Wired |
| Microphone type | Boom |
| Warnings | Do not use while charging. |
| Driver unit | 5 cm |