- In stock
Havit H2037d gaming headphones (white)
Havit H2037d gaming headphones (white)






Havit H2037d gaming headphones (white)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Recommended usage | Gaming |
| Headphone sensitivity | 115 dB |
| Impedance | 16 Ω |
| Driver unit | 5 cm |
| Wearing style | Head-band |
| Frequency | 20 - 20000 Hz |
| Product type | Headset |
| Connectivity technology | Wired |
| Hose length | 2.1 m |
| Microphone type | Boom/In-line |
| Warnings | Avoid contact with water., Keep away from sources of heat., Do not use while charging. |