- In stock
Havit H2002P - gaming headphones, black
Havit H2002P - gaming headphones, black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Recommended usage | Gaming |
| Backlight colour | Multicolour |
| Product colour | Black |
| Wearing style | Head-band |
| Cable length | 2.1 m |
| Headset type | Binaural |
| Cable colour | Black |
| Product type | Headset |
| Backlight | Yes |
| Virtual surround | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Virtual surround technology | Virtual 7.1 surround sound |
| USB connectivity | Yes |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Microphone sensitivity | -42 dB |
| Microphone type | Boom |
| Warnings | Do not use while charging. |
| Driver unit | 5.3 cm |
| Headphone sensitivity | 98 dB |
| Impedance | 64 Ω |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Material | Leather, Foam |