Havit H2002E - gaming headphones, black and green
Havit H2002E - gaming headphones, black and green





Havit H2002E - gaming headphones, black and green
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 298 g |
| Protection features | Scratch resistant |
| Recommended usage | Gaming |
| Product colour | Green, Black |
| Cable length | 2 m |
| Wearing style | Head-band |
| Detachable cable | Yes |
| Product type | Headset |
| Headset type | Binaural |
| Bluetooth | No |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | Yes, Yes |
| Microphone sensitivity | -42 dB |
| Microphone type | Boom |
| Warnings | Do not use while charging., Avoid contact with water., Keep away from sources of heat. |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone sensitivity | 114 dB |
| Impedance | 32 Ω |