- In stock
Havit H2002D Gaming headphones White, red
Havit H2002D Gaming headphones White, red
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Red, White |
| Headset type | Binaural |
| Detachable cable | Yes |
| Product type | Headset |
| Protection features | Scratch resistant |
| Wearing style | Head-band |
| Cable length | 1 m |
| Recommended usage | Gaming |
| Bluetooth | No |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | Yes |
| 2.5 mm connector | No |
| Brand compatibility | Any brand |
| Microphone type | Boom |
| Warnings | Avoid contact with water., Do not use while charging., Keep away from sources of heat. |
| Impedance | 64 Ω |
| Headphone sensitivity | 110 dB |
| Driver unit | 5.3 cm |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |