- In stock
Havit H2002C+U - gaming headphones (black and purple)
Havit H2002C+U - gaming headphones (black and purple)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Depth | 90 mm |
| Weight | 301 g |
| Width | 152 mm |
| Height | 185 mm |
| Safety warning | Avoid contact with water., Keep away from sources of heat. |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Gaming |
| Cable length | 1.7 m |
| Product colour | Purple, Black |
| Product type | Headphones |
| Market segment | Consumer |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Microphone type | Boom |
| Detachable microphone | Yes |
| Microphone sensitivity | 42 dB |
| Driver unit | 5.3 cm |
| Impedance | 64 Ω |
| Headphone sensitivity | 110 dB |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |